FAQ

 
Najczęściej zadawane pytania:
002
004
009
010
011
1. Od czego zależy koszt instalacji systemu automatycznego nawadniania?
Czynnikami decydującymi o koszcie są: - źródło wody (wielkość przepływu (l/min) i ciśnienie (bar)) - wielkość ogrodu - stosunek ilości powierzchni trawiastych do powierzchni roślin ozdobnych - ukształtowanie terenu - łatwość dojścia z instalacją do poszczególnych fragmentów ogrodu (przepusty pod kostką brukową etc.)

2. Czy zbyt niskie ciśnienie wody uniemożliwia instalacje systemu?
Nie. Jest to czynnik jedynie znacznie podrażający koszt systemu nawadniającego, gdyż musi zostać podzielony na większą ilość sekcji z mniejszą ilością zraszaczy niż zwykle przy ciśnieniu roboczym 4 - 5 bar. Wskazane jest również użycie zraszaczy przystosowanych do niskich ciśnień. Warto też wziąć pod uwagę fakt, iż zalecane godziny pracy systemu nawadniającego to od 4.00 do 6.00 rano, wtedy wówczas ciśnienie zazwyczaj jest o wiele większe niż w ciągu dnia.

3. Czy instalacja nawadniająca podleje mój ogród równie dobrze jak ja, robiąc to ręcznie?
Tak. Każdy system jest indywidualnie dopasowywany do wymagań poszczególnych roślin w danym ogrodzie pod względem ilościowego zapotrzebowania w wodę oraz sposobu jej dostarczenia. Regulowanie czasu podlewania poszczególnej sekcji zapewnia optymalną ilość dostarczonej wody do każdej rośliny. Znając wymagania poszczególnych roślin w litrach na dobę, jesteśmy w stanie tak ustawić czas działania poszczególnej sekcji, iż zawsze zostanie dostarczona optymalna wymagana ilość wody.

4. Czy system automatycznego nawadniania może być zainstalowany w już istniejącym ogrodzie?
Oczywiście. W 70% przypadków, ogrody w których robiliśmy systemy już istniały. Od lat stosujemy technikę bezinwazyjnego wprowadzania rur w ziemie, co zapobiega widocznemu uszkodzeniu powierzchni trawiastej. Częste są przypadki w naszej praktyce kiedy klient nie mógł uwierzyć że system już jest zainstalowany, ponieważ ogród po ukończeniu prac montażowych wyglądał dokładnie tak samo jak wcześniej.

5. Co się dzieje z systemem w okresie zimowym?
Każdy system przed zimą zostaje opróżniony z wody sprzężonym powietrzem, co jest uwzględnione w programie serwisowym. Jest to gwarantem że opróżniony z wody system nie ulegnie uszkodzeniu w ujemnych temperaturach powietrza.

6. Czy podwyższona ilość tlenku żelaza w wodzie nie spowoduje zapchania się systemu?
Nie. Ponieważ urządzenia w systemie nawadniającym zostały wykonane z tworzywa plastikowego. Kamień kotłowy nie wytrąca się na plastiku jak to ma miejsce na częściach wyprodukowanych z metalu. Zawrotna ilość tlenku żelaza wymaga czyszczenie systemu raz w roku, co jest objęte standardowym programem serwisowym.

7. Czy podczas deszczu muszę wyłączać system?
Nie. System jest wyposażony w czujnik deszczu, który sam wyłączy system podczas deszczu i załączy go po wyschnięciu gleby według wcześniej zaprogramowanego czasu startu.

Masz pytanie? Napisz do nas!